KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 1248153
*
nr 124 8153
Skulptur
keramik, "en Hemlighet" 1800-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 13:12:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4123 Skulptur
Gädda, Gustavsberg, Sven Wejsfelt (1930-2009), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:38
-
4148 Skulptur
Klas-Göran Klaesson (f. 1945), Sverige. Får, delvi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:47
-
4149 Skulptur
Oidentifierad konstnär. Hästar, patinerad plåt /tr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:39
-
3273 Skulptur
Religiöst motiv, Madonnan med Barnet, Mexiko, bemå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:16
*
Skulptur
nr 124 8153
Skulptur
keramik, "en Hemlighet" 1800-tal
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 13:12:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22 -
4123 Skulptur
Gädda, Gustavsberg, Sven Wejsfelt (1930-2009), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:38
-
4148 Skulptur
Klas-Göran Klaesson (f. 1945), Sverige. Får, delvi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:47 -
4149 Skulptur
Oidentifierad konstnär. Hästar, patinerad plåt /tr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:39 -
3273 Skulptur
Religiöst motiv, Madonnan med Barnet, Mexiko, bemå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:16